Nowy numer kwartalnika literackiego „FA-art”

Towarzystwo Literackie im. T. Parnickiego, współwydawca „FA-artu” zaprasza na spotkanie z redakcją pisma.

Redaktorzy kwartalnika literackiego „FA-art” zapraszają 19 września 2013 r. o godzinie 19.00 do Klubu Kulturalnego „Klawiatura” na pierwsze powakacyjne spotkanie w ramach cyklu „SławaSłowa”. Będzie ono poświęcone najnowszemu numerowi pisma, w którym główny blok tekstów zatytułowano „Religia – rewizje”. Piotr Czakański, pisarz, felietonista Radia eM 107,6 FM, powiedział o nim: „Rzucam w postsekularyzm cytatem z aforyzmu 54. Franza Kafki: Nic innego nie istnieje prócz świata duchowego; to, co nazywamy światem zmysłowym, jest złem w świecie duchowym (…)”.
Ponadto w numerze 91-92 kwartalnika znajdziemy fragment powieści kryminalnej Roberta Ostaszewskiego, prozę Joanny Bednarek oraz wiersze Piotra Macierzyńskiego, Kamili Janiak i D.H. Lawrence’a w przekładzie Andrzeja Szuby. Rozmowę skoncentrowaną wokół tematów poruszonych na łamach „FA-artu” poprowadzi Krzysztof Uniłowski – krytyk literacki, profesor na Wydziale Filologicznym UŚ, redaktor pisma.
Oprawę artystyczną wieczoru zapewni formacja Fantazman, łącząca w swojej twórczości muzykę z literaturą. Jej debiutancka płyta, wydana w listopadzie 2012 roku, jest inspirowana powieścią Christiana Krachta „Tu będę w słońcu i cieniu” – książką, którą jedna z recenzentek określiła słowami: „Osobliwa fantazja, tajemniczy klimat, zagadka, na której rozwiązanie czekamy do ostatniej strony”. Tego wszystkiego nie zabraknie także na koncercie – będzie tajemniczo, nastrojowo, fantazmatycznie. Zapraszamy.
W trakcie imprezy będzie można nabyć pozycje wydane przez FA-art (książki, czasopisma, płyty) w promocyjnych cenach.
19.09.2013 r. (czwartek), godz. 19.00
Klub Kulturalny „Klawiatura”
ul. Korfantego 6, Katowice

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s